Kontakt og åbningstider

Her finder du kontaktoplysninger på ledelsen, det administrative personale og SFO.

Tvis Skole

Skolevænget 1, Tvis
7500 Holstebro

Kontakt

Tlf.: 9611 5840
E-mail: Tvis.Skole@holstebro.dk

EAN-nr.: 579 800 462 1639

CVR.: 29189927

Skolens ledelse

Skoleleder

Solveig Mogensen
Tlf.: 9611 5841
E-mail: Solveig.Mogensen@holstebro.dk

Afdelingsleder med stedfortræderfunktion

Carsten Yding
Tlf.: 9611 5843
E-mail: Carsten.Yding@holstebro.dk

SFO-leder

Dorthe Bogø
Tlf.: 9611 5849
E-mail: Dorthe.Bogo@holstebro.dk

Administrativt personale

Skolesekretær og webmaster

Jeanette Løftgaard
Tlf.: 9611 5842
E-mail: Jeanette.Loeftgaard@holstebro.dk

Teknisk personale

Teknisk serviceleder

Henrik Tagmos
Tlf.: 9611 5845
E-mail: Henrik.Tagmos@holstebro.dk

SFO

Kontakt

Lærkereden SFO 1: Tlf. 9611 5847
Fuglsang SFO 2: Tlf. 96115865

Åbningstider - morgen (Lærkereden)

Mandag - fredag: 6.20 - 8.00

Åbningstider - eftermiddag

Mandag og onsdag: 13.00 - 17.00
Tirsdag og torsdag: 13.45 - 17.00
Fredag: 13.45 - 16.00

Juniorklub

Kontakt

Tina Hansen

Tlf.: 9611 5865

Sundhedspersonale på Tvis Skole

Sundhedsplejersker

Anne Mette Vincents Jansen
Mobil: 2271 4720

Sille Marie-Louise Mac Gregor Mønsted
Mobil: 4047 8339

Hanna Iversen
Mobil: 6070 1168

Socialrådgiver

Maria Dybdahl Pedersen
Mobil: 2534 0220

Skolepsykolog PPR
John Høgh
Mobil: 4025 5487

keyboard_arrow_up Sidst opdateret 19. september 2019 af